Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

Samochody dla alergików

Swobodna podróż samochodem podczas uciążliwych korków i remontów dróg jest trudna. A podczas pylenia lip, koszenia traw czy upałów? Dla niektórych jeszcze trudniejsza, ale już możliwa.


XC70
FOTO: volvocars.com


Trzy modele Volvo - S80, V70 i XC70 otrzymały rekomendację Szwedzkiego Towarzystwa Alergii i Astmy, jako samochody szczególnie bezpieczne dla alergików.


Katar sienny, wysypka, swędzenie, kłopoty z oddychaniem i duszności - to objawy dobrze znane wszystkim alergikom. We współczesnym świecie na różnego rodzaju alergie cierpi nawet 45 procent populacji. I co roku przybywa uczulonych. Podróżując alergicy i astmatycy są szczególnie narażeni na zanieczyszczenia środowiska oraz kontakt z substancjami i materiałami powodującymi reakcje alergiczne. Dlatego czystość wewnątrz kabin samochodowych ma coraz większe znaczenie dla kierowców i podróżnych.


Zainteresowanie nabywców jakością środowiska wewnątrz aut nieustannie rośnie zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych. Na rynkach azjatyckich (Chiny, Japonia, Korea) w planach są nawet zmiany w prawie w tym obszarze - mówi Andreas Andersson z VCC.Kierując się troską o komfort i bezpieczeństwo pasażerów Volvo prowadzi szereg badań, których rezultatem są innowacyjne rozwiązania sprawiające, że wnętrze samochodów jest przyjazne także dla osób najbardziej wrażliwych na zanieczyszczenia. Działania Volvo są realizowane w dwóch podstawowych obszarach: jakości powietrza i alergii kontaktowych.V70
FOTO: volvocars.com
system, który myśli za kierowcę

Zapewnieniu najwyższej czystości powietrza wprowadzanego do kabiny służą dwa systemy opracowane przez Volvo: IAQS (Interior Air Quality System - System Jakości Powietrza Wewnątrz Auta) oraz CZIP (Clean Zone Interior Package - Pakiet Czystej Strefy Wewnętrznej). IAQS monitoruje jakość powietrza wchodzącego do kabiny. System automatycznie zamyka kanały wentylacyjne, jeśli poziom szkodliwych substancji jest zbyt wysoki. Multifiltr - element składowy systemu - usuwa cząsteczki i pyłki kwiatowe, a aktywna warstwa węglowa usuwa zapachy i ozon przygruntowy.


Dzięki CZIP producent dba o to, by powietrze w aucie było automatycznie wentylowane w ciągu minuty od momentu otworzenia auta zamkiem centralnym. System ten zalecany jest przez Szwedzkie Towarzystwo Alergii i Astmy.
strony:

źródło: media.volvo.pl

Dodaj komentarz

Dodany: Wtorek, 9 Września   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.5 (głosów: 2)

 RSS komentarzy

  • Autor: kasia - (2009-10-13 00:12)

    Fajnie, że coraz więcej przedmiotów jest przyjaznych dla alergików. Ja odkryłam niedawno jedwabną pościel antyalergiczną - Silk Dreams. Chyba pierwsza dostępna u nas jest jednocześnie tak ładna i antyalergiczna :)

  • Autor: : ] - (2010-09-04 20:08)

    1. Napisz imię osoby płci przeciwnej. 2. Który kolor najbardziej lubisz: czerwony, czarny, niebieski, zielony czy żółty? 3. Pierwsza litera twojego imienia? 4. Miesiąc urodzenia? 5. Który kolor bardziej lubisz czarny czy biały? 6. Imię osoby tej samej płci. 7. Ulubiony numer? 8. Wolisz jezioro czy morze? 9. Napisz życzenie (możliwe do spełnienia!). Skończone – zobacz poniżej: Odpowiedzi 1. Kochasz tę osobę. 2. Jeżeli wybrałaś /eś: Czerwony – twoje życie jest pełne miłości. Czarny – jesteś konserwatywna /y i agresywna /y. Zielony – twoja dusza jest zrelaksowana i jesteś osobą na luzie. Niebieski – jesteś spontaniczna /y i kochasz całusy i pieszczoty tych, których kochasz. Żółty- jesteś bardzo szczęśliwą osobą i udzielasz dobrych rad tym, którzy są w dołku. 3. Jeżeli pierwsza litera twojego imienia jest: A-K - masz w sobie dużo miłości, którą ofiarujesz bliskim i przyjaciołom. L-R - Próbujesz cieszyć się życiem na maxa a twoje życie uczuciowe wkrótce rozkwitnie. S-Z - lubisz pomagać innym a twoje przyszłe życie uczuciowe wygląda bardzo dobrze. 4. Jeśli urodziłaś /eś się w: Styczeń – Marzec Rok minie ci bardzo dobrze i odkryjesz, że zakochasz się w kimś zupełnie nie oczekiwanym. Kwiecień - czerwiec Twój związek (uczuciowy) jest bardzo silny, będzie trwał długo i pozostawi wspaniałe wspomnienia na zawsze. Lipiec- wrzesień Będziesz mieć wspaniały rok i doświadczysz dużą zmianę w życiu na lepsze. Październik – grudzień Twoje życie uczuciowe nie będzie zbyt wspaniałe, ale w końcu odnajdziesz swoją bratnią duszę. 5. Jeśli wybrałaś /eś Czarny: twoje życie obierze inny kierunek, co będzie dla ciebie bardzo korzystne i bardzo cię to ucieszy. Biały : Będziesz mieć przyjaciela, któremu można będzie całkowicie zaufać i zrobiłby dla ciebie wszystko, ale ty możesz sobie z tego nie zdawać sprawy. 6. Ta osoba jest twoim najlepszym przyjacielem. 7. To jest ilość twoich bliskich przyjaciół w twoim życiu. 8. Jeśli wybrałaś /eś: Jezioro: Jesteś lojalnym przyjacielem i kochanką /iem. Morze: Jesteś bardzo spontaniczna /y i lubisz zadowalać ludzi. 9. To życzenie spełni się tylko wtedy, gdy wstawisz ten test do 5 innych klubów w ciągu jednej godziny. Jeśli wyślesz je do 10 klubów spełni się przed twoimi następnymi urodzinami

więcej


więcej