Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

Telemedycyna- diagnoza przez telefon

Pomysł wprowadzenia telemedycyny w Polsce podoba się 42% Polaków, mimo że dwie trzecie respondentów (65%) nigdy o jej istnieniu nie słyszało.

Telemedycyna łączy nowoczesne technologie: internet, łącza satelitarne i sieci komórkowe w świadczeniu usług medycznych na odległość. W krajach wysoko rozwiniętych jest ważnym uzupełnieniem bezpośredniego w Polsce telemedycyna jest jeszcze rzadkościąkontaktu lekarz-pacjent.


Forma ta przynosi szereg korzyści, m.in. przyspiesza diagnostykę, ułatwia dostęp do opieki zdrowotnej osobom oddalonym od ośrodków medycznych, ogranicza koszty związane z np. transportem. W Polsce telemedycyna jest jeszcze rzadkością. Dwie trzecie (65%) Polaków badanych przez TNS OBOP nigdy nie słyszało o istnieniu takich usług, a 67% nie wie o możliwości korzystania z nich w Polsce.

Mimo, że ogólna akceptacja dla telemedycyny jest wyrażana częściej, niż pogląd przeciwny, konkretne usługi telemedyczne nie wzbudzają jednak zaufania Polaków.

Jedynie zamawianie wizyty, np. przez internet lub informacja o dostępie do specjalisty spotyka się opiniami pozytywnymi wyrażanymi częściej (46%) niż opinie negatywne (44%).

"Rozwój i upowszechnienie telemedycyny to przedsięwzięcie wymagające dużych inwestycji. Stojąca przed koniecznością strukturalnej reformy polska służba zdrowia zapewne nieprędko zaoferuje pacjentom możliwość korzystania na szerszą skalę z usług medycznych za pośrednictwem Internetu czy sieci komórkowych. Pieniądze nie są jednak jedyną barierą rozwoju telemedycyny. Są nią także postawy Polaków i brak wiedzy na ten tema" - komentuje Magdalena Sawińska, Lider Sektora Badań Rynku Medycznego TNS OBOP.

źródło: tns-global.pl

Dodaj komentarz

Dodany: Piątek, 12 Września   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.0 (głosów: 2)

 RSS komentarzy

  • Autor: mosira - (2008-09-17 20:08)

    recepty wydawane przez telefon ulatwilyby zycie osobom przewlekle chorym

  • Autor: a - (2009-03-22 15:03)

    Telemedycyna to nie jest udzielanie porad przez telefon i leczenie przez internet, ale możliwość umawiania się na wizyty za pośrednictwem tego typu działań, wprowadzenia zwiększonej techniki w placówki służby zdrowia np. godziny dyżurów na stronach internetowych itp oraz zjednoczony system informatyczny już w danej placówce!

więcej


więcej