Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

Cała prawda o urlopie wychowawczym

Zastanawiasz się co zrobić, gdy skończy się urlop macierzyński? Nie powinno to spędzać ci snu z powiek - zgodnie z prawem możesz wziąć urlop wychowawczy.

Urlop wychowawczy jest kontynuacją urlopu macierzyńskiego. Przysługuje każdemu z rodziców czy opiekunów dziecka. Opiekę nad potomstwem może więc sprawować zarówno mama, jak i tata, także wtedy, gdy pozostają oni w związku nieformalnym.


Z urlopu macierzyńskiego mogą również korzystać oboje rodzice lub opiekunowie jednocześnie - jednak nie dłużej niż przez trzy miesiące.

jak długo można być na urlopie wychowawczym?
Według prawa pracodawca może udzielić urlopu wychowawczego na maksymalnie trzy lata, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko czwartego roku życia.
Rodzic lub opiekun sprawujący opiekę na dzieckiem może podzielić go sobie na części, nie ma bowiem obowiązku wykorzystywania go w sposób ciągły. Zgodnie z przepisami wspomnianych części nie może być więcej niż cztery.


Na każde dziecko przysługuje osobny urlop wychowawczy.

kiedy złożyć wniosek o urlop wychowawczy?
Pomimo tego, że urlop wychowawczy jest kontynuacją urlopu macierzyńskiego, aby go otrzymać należy złożyć pisemnie wniosek, w którym powinna być określona data rozpoczęcia i zakończenia urlopu. Jeśli pracownik wykorzystał już część urlopu, należy wskazać ten okres we wniosku.


Zgodnie z rozporządzeniem ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej z 16 grudnia 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania urlopu wychowawczego, pracownik chcący skorzystać z takiego urlopu powinien dwa tygodnie wcześniej złożyć odpowiedni wniosek.


Jeżeli jednak nie zostanie zachowany wspomniany termin, pracodawca ma prawo udzielić urlopu nie później niż z dniem upływu dwóch tygodni od dnia złożenia przez pracownika wniosku.


W przypadku złożenia wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego po wypowiedzeniu przez pracodawcę umowy o pracę, udziela on tego urlopu na okres nie dłuższy niż do dnia rozwiązania umowy o pracę wskutek dokonanej czynności.


Pracownik ma prawo wycofać wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego, w formie pisemnej, nie później niż siedem dni przed jego rozpoczęciem.
strony:

mdm

Dodaj komentarz

Dodany: Poniedziałek, 19 Maja   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 5.0 (głosów: 6)

 RSS komentarzy

więcej


więcej