Archiwum


S80
FOTO: volvocars.com


zapach Volvo

Volvo Cars pracuje nie tylko nad zapewnieniem czystości powietrza wsysanego do kabiny, ale także ma na uwadze emisje z materiałów znajdujących się wewnątrz auta. Niewielkie emisje takich materiałów jak plastik PVC i niektóre metale określa się mianem "zapachu nowego samochodu". Nie stanowią one żadnego zagrożenia, gdyż ich poziomy są w rzeczywistości niewielkie. Jednak w trakcie ogrzewania samochodu może wystąpić stężenie prowadzące do podrażnień u niektórych osób.


"Zdajemy sobie sprawę z tego, że silne aromaty mogą wywoływać astmę. Dlatego też staramy się zminimalizować wszystkie zapachy, mogące powodować podrażnienia" - mówi Andreas Andersson, odpowiedzialny za czystość kabin w VCC.bezpieczne materiały

Już na wczesnym etapie projektowania konstruktorzy Volvo dokonują starannego doboru materiałów, tak by uniknąć emisji szkodliwych substancji. Kolejnym etapem są testy, w których komponenty wnętrza auta podgrzewane są w piecach w celu pomiaru ich wpływu na jakość powietrza. Przeprowadza się również symulacje działania słońca na całych samochodach, w których auto podgrzewane jest przez kilka godzin do temperatury 65 stopni.


Materiałami, które przyczyniają się do alergii są w dużej mierze nikiel i chrom. W ramach przeciwdziałania alergiom kontaktowym Volvo minimalizuje ilości niklu uwalnianego z powierzchni metalicznych, a zamiast chromu w procesie barwienia skóry stosuje naturalny ekstrakt roślinny. Wszystkie materiały i skóry w autach Volvo spełniają wymagania Oeko-Tex Standard 100 - międzynarodowego instytutu monitorującego obecność szkodliwych substancji w tekstyliach.
strony:

źródło: media.volvo.pl

Dodaj komentarz

Dodany: Wtorek, 9 Września   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.5 (głosów: 2)

 RSS komentarzy

  • Autor: kasia - (2009-10-13 00:12)

    Fajnie, że coraz więcej przedmiotów jest przyjaznych dla alergików. Ja odkryłam niedawno jedwabną pościel antyalergiczną - Silk Dreams. Chyba pierwsza dostępna u nas jest jednocześnie tak ładna i antyalergiczna :)

  • Autor: : ] - (2010-09-04 20:08)

    1. Napisz imię osoby płci przeciwnej. 2. Który kolor najbardziej lubisz: czerwony, czarny, niebieski, zielony czy żółty? 3. Pierwsza litera twojego imienia? 4. Miesiąc urodzenia? 5. Który kolor bardziej lubisz czarny czy biały? 6. Imię osoby tej samej płci. 7. Ulubiony numer? 8. Wolisz jezioro czy morze? 9. Napisz życzenie (możliwe do spełnienia!). Skończone – zobacz poniżej: Odpowiedzi 1. Kochasz tę osobę. 2. Jeżeli wybrałaś /eś: Czerwony – twoje życie jest pełne miłości. Czarny – jesteś konserwatywna /y i agresywna /y. Zielony – twoja dusza jest zrelaksowana i jesteś osobą na luzie. Niebieski – jesteś spontaniczna /y i kochasz całusy i pieszczoty tych, których kochasz. Żółty- jesteś bardzo szczęśliwą osobą i udzielasz dobrych rad tym, którzy są w dołku. 3. Jeżeli pierwsza litera twojego imienia jest: A-K - masz w sobie dużo miłości, którą ofiarujesz bliskim i przyjaciołom. L-R - Próbujesz cieszyć się życiem na maxa a twoje życie uczuciowe wkrótce rozkwitnie. S-Z - lubisz pomagać innym a twoje przyszłe życie uczuciowe wygląda bardzo dobrze. 4. Jeśli urodziłaś /eś się w: Styczeń – Marzec Rok minie ci bardzo dobrze i odkryjesz, że zakochasz się w kimś zupełnie nie oczekiwanym. Kwiecień - czerwiec Twój związek (uczuciowy) jest bardzo silny, będzie trwał długo i pozostawi wspaniałe wspomnienia na zawsze. Lipiec- wrzesień Będziesz mieć wspaniały rok i doświadczysz dużą zmianę w życiu na lepsze. Październik – grudzień Twoje życie uczuciowe nie będzie zbyt wspaniałe, ale w końcu odnajdziesz swoją bratnią duszę. 5. Jeśli wybrałaś /eś Czarny: twoje życie obierze inny kierunek, co będzie dla ciebie bardzo korzystne i bardzo cię to ucieszy. Biały : Będziesz mieć przyjaciela, któremu można będzie całkowicie zaufać i zrobiłby dla ciebie wszystko, ale ty możesz sobie z tego nie zdawać sprawy. 6. Ta osoba jest twoim najlepszym przyjacielem. 7. To jest ilość twoich bliskich przyjaciół w twoim życiu. 8. Jeśli wybrałaś /eś: Jezioro: Jesteś lojalnym przyjacielem i kochanką /iem. Morze: Jesteś bardzo spontaniczna /y i lubisz zadowalać ludzi. 9. To życzenie spełni się tylko wtedy, gdy wstawisz ten test do 5 innych klubów w ciągu jednej godziny. Jeśli wyślesz je do 10 klubów spełni się przed twoimi następnymi urodzinami

więcej


więcej