Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

"Jeśli odejdziesz, to..." - słowa, które zabijają związek

Partner mówi, że twój sprzeciw powoduje jego gniew i cierpienie. Wiele obiecuje, ale spełnienie tych obietnic uzależnia od twojego zachowania. Akceptuje cię tylko wtedy, gdy mu ulegasz, a w przeciwnym razie odrzuca. To znak, że jesteś manipulowana.

Psychologowie zgodnie mówią, że szantaż emocjonalny to manipulacja. Polega ona na tym, że bliska nam osoba mówi, że nas ukarze, jeśli nie zrobimy tego, czego ona sobie życzy.

Groźby te są mniej lub bardziej subtelne. Niekiedy w otwarty sposób partner mówi, co nas spotka gdy się mu nie podporządkujemy - to jest czysta postać szantażu. Mimo to ciężko go rozpoznać, bo szantaż wkrada się do związku niepostrzeżenie.


partner szantażysta

Jeśli twój partner: kontroluje cię niemal na każdym kroku, ignoruje twoje protesty, nieustannie twierdzi, że to on ma racje i jego motywy działania są lepsze, unika jakiejkolwiek odpowiedzialności za nieporozumienia, do których dochodzi między wami, to znak, że żyjesz u boku szantażysty emocjonalnego.

Równowaga sił w takim związku jest poważnie zachwiana. Nie ma w nim miejsca na jakikolwiek kompromis ani negocjacje. Wszystko to sprawia, że partnerski układ z dnia na dzień staje się fikcją.


toksyczne emocje

Szantażowi towarzyszą trzy stany emocjonalne: lęk, poczucie obowiązku i poczucie winy. Prowadzą one do dyskomfortu i ulegania osobie, stosującej szantaż.

Partner obserwuje twoje zachowanie i doskonale wie, czego się obawiasz i przed czym uciekasz. Pomaga mu to osiągnąć cel - twoją uległość. Co ciekawe zachowaniem szantażysty również steruje lęk. ulegając żądaniom partnera, sprawiasz, że wasz związek staje się toksyczny
W tym przypadku wiąże się on z niepewnością. Szantażysta obawia się czy uda mu się uzyskać to, czego pragnie. I tak koło się zamyka...

Drugim stanem emocjonalnym jest poczucie obowiązku. Szantażysta będzie często podkreślał, jak dużo dla ciebie zrobił i jak wiele mu zawdzięczasz.

I wreszcie poczucie winy, które próbuje wzbudzić w tobie partner. Będzie on zachęcał cię do przejęcia odpowiedzialności za wasze kłopoty i wszelkie niepowodzenia. Wzbudzone w ten sposób poczucie winy jest sprzeczne z twoją wizją siebie jako kochającej i wartościowej osoby. Chcąc zredukować ten nieprzyjemny dysonans prawdopodobnie ulegniesz partnerowi.

strony:

Katarzyna Kamińska

Dodaj komentarz

Dodany: Poniedziałek, 2 Kwietnia   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.6 (głosów: 12)

 RSS komentarzy

 • Autor: egeshegerege - (2007-04-03 11:11)

  Bardzo ciekawy artykuł i trafnie ukazane problemy.

   

 • Autor: HIV - (2007-04-03 11:11)

  Wkońcu pokazane ukryte problemy związku... Przestroga i rada jak uniknąć szantażu w związku - brawo!!

   

 • Autor: anga - (2007-04-04 10:10)

  W przystepny sposob ukazany, czasem niedostrzegany problem w zwiazkach.

 • Autor: barsliw - (2007-04-16 12:12)

  Moim zdaniem taki "szantaż" juz jest efektem braku chęci trwania w związku, braku zaufania, nie zaś przyczyną.

 • Autor: yoko - (2007-04-16 13:01)

  @barsliw - ciężko uogólniać, każdą taką sytuację wypada rozpatrywac jednostkowo.

  czasem szantaż jest oznaką bezsilności i ostatnią deską ratunku, gdy się coś robi i mówi w emocjach, to tak czasem wychodzi - można to róznie odbierać, może to jest zaspokojenie tylko własnych potrzeb i cheć postawienie na swoim i tyle, albo chęć pozostania z partnerem i oznaka, że sa tam jeszcze uczucia i jest o co walczyć

  ciężki temat...

 • Autor: milka - (2007-07-23 11:11)

  Nie ma nic na siłę, jeśli związek ma przetrwać to przetrwa, ale do tego trzeba zaangażowania dwóch osób.

 • Autor: wiki23 - (2007-08-31 22:10)

  Taaaaaa szantaz.Podzielam opinie YOKO.Jak facet szantażuje nie zawsze powinno się stawiać na niego krzyzyk.Mój chłopak czasami uciekał się do tego typu zagrywek.Lubi jak wszystko jest po jego mysli a ja jestem osobą niepodporządkowującą się innym.Dlatego wszystkie jego próby szantażu spełzają zawsze na niczym.Ale wiem,ze mocno mnie kocha i nie chce mnie stracic.

   

 • Autor: Justyna - (2007-11-09 21:09)

  Bardzo ciekawy artykuł i trafnie pokazuje problemy szantazu emocjonalnego. Naprawde wart przeczytania :)

 • Autor: Paula - (2012-02-15 20:08)

  Czytam ten artykuł i mam wrażenie, że on opisuje sytuację panującą w moim związku.
  Mój partner zachowuje się dokładnie tak jak opisany powyżej szantażysta emocjonalny i do tej pory nie mogłam pojąc czemu on tak postępuje.... dzięki temu artykułowi mam zupełnie inne spojrzenie na swoje problemy i wiem co robić....
  Dziękuję :D

więcej


więcej