Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

Historia depilacji w pigułce

Pierwszy depilator pojawił się w połowie lat 80. ubiegłego wieku, ale wbrew ogólnemu przekonaniu trend depilacji nie jest wymysłem ostatnich kilkunastu lat. Potrzeba depilacji pojawiła się już ponad 5 tysięcy lat p.n.e. w starożytnym Egipcie!

ładne nogi...
to
gładkie nogi


Już w starożytnym Egipcie wzorcem piękna była kobieta pozbawiona wszelkiego zbędnego owłosienia. Nie tylko nogi, ale całe ciało poddawane było różnym zabiegom, które miały pozostawiać skórę gładką i zadbaną.


Starożytne cywilizacje nie przetrwały próby czasu, ale zwyczaj depilowania ciała pozostał w pamięci potomnych, by powrócić, ...powrócić w XIX wieku. Kobiety zrzuciły wtedy gorsety i ogromne suknie, które zasłaniały niemal całe ciało, a ich skrywane nogi i ramiona znów ujrzały światło dzienne. Temat usuwania zbędnych włosków zaczął być coraz częściej poruszany w kobiecych środowiskach, ale jeszcze nie na tyle często, by przerodzić się w ogólnoświatowy trend.


szaleństwo depilacji

Przełomowym momentem było upowszechnienie się sukienek bez rękawów. W Ameryce Północnej moda na nie zapanowała około 1915 roku. Wówczas to, za sprawą reklamy w magazynie "Harper's Bazaar", kobiety mogły zobaczyć modelkę ubraną w sukienkę bez rękawów, eksponującą gładziutkie pachy. To był prawdziwy przełom! I tak oto zaczęło się wielkie szaleństwo depilacji.
strony:

oprac. Anna Konstanty (źródło: Kanony piękna K. Mulvey, wyd. 2001, Arkady)

Dodaj komentarz

Dodany: Środa, 2 Kwietnia   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 2.5 (głosów: 2)

 RSS komentarzy

 • Autor: Madzik - (2010-09-09 12:12)

  Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś fajny salon z depilacją woskiem w Warszawie? Zależy mi, żeby było szybko. Na co zwracać uwagę? i co myślicie o depilacji brazyliskiej??

   

 • Autor: LADYY - (2010-09-09 12:12)

  Madzik ja chodzę do Time for Wax, to sięć salonów. Baardzo profesjonalny i nie trzeba się umawiać. Robią tam tylko depilację, między innymi brazylijską. Ja się skusiłam i jestem zachwycona. Czuję się świeża i zadbana, a włoski wolniej odrastają, bo używam balsamu opóźniającego odrastanie. Ma zapach czekolady z poziomką i można go dostać w salonie

   

 • Autor: Anka - (2010-11-16 19:07)

  A wiedziałyście, że niechciane owłosienie można usuwać również lekami w kremie z eflornityną? Moja koleżanka dostała ostatnio na hirsutyzm Vaniqę jako wspomaganie kuracji i po miesiącu już widać efekty.

   

 • Autor: Lidia - (2010-12-14 20:08)

  Ja osobiście nie słyszałam i nie do końca wiem jakby miało to działać :) Ale dobrze chyba, że są takie niekonwencjonalne metody leczenia jeśli tylko są skuteczne.

   

 • Autor: Karinka - (2010-12-26 20:08)

  A to prawda, że stosując te kremy z eflornityną można się nabawić trądziku?

 • Autor: Karinka - (2010-12-29 20:08)

  Oficjalne badania mówią tak:
  "Zgłaszane działania niepożądane dotyczyły głównie skóry, były w większości wypadków łagodne oraz ustępowały bez leczenia i bez konieczności przerywania stosowania preparatu Vaniqa.Najczęściej zgłaszanym objawem niepożądanym był trądzik, w większości przypadków - lekki. W badaniach kontrolowanych z zastosowaniem podłoża preparatu (n= 594) trądzik zanotowano w okresie wyjściowym u 41% pacjentek. Pogorszenie nastąpiło u 7% pacjentek stosujących preparat Vaniqa i u 8% pacjentek stosujących podłoże preparatu. U pacjentek, w u których nie zanotowano trądziku w okresie wyjściowym, trądzik wystąpił w podobnej relacji (14%) w obu grupach (w grupie leczonej preparatem Vaniqa i w grupie otrzymującej podłoże preparatu)."

  Chyba każdy powinien samemu ocenić czy jest to dużo czy mało. Wg mnie zalet jest tak wiele, że przykrywają całkowicie ew. działania niepożądane.

 • Autor: Suzi - (2011-07-08 13:01)

  W zyciu nie szpikowalabym się lekami by pozbyc sie owlosienia! Oczywiscie nie mowię o jakims corobowym i nadmiernym owloscieniu ale o zwyklym usuwniu włosów z nog, pach czy bikini. Dla mnei najlepsza metoda to wosk, zwłaszcza ze teraz pojawil sie w PolsceLycon. Praktycznie bezbolesny, na bazie olejkow aromatycznych i naturalnych woskow. Ja chodze do B&B Clinic na Grzybowskiej - polecam!

   

więcej


więcej