Archiwum

Ubezpieczenie zdrowotne dla kobiet w ciąży

Kiedy wykupić polisę i czy można odbyć prywatny poród na koszt ubezpieczyciela? Podpowiadamy jak załatwić formalności.

Niemal każda polisa zdrowotna zawiera świadczenia związane z prowadzeniem ciąży. Zapewnia ona fachowe prowadzenie ciąży przez lekarza, wszelkie niezbędne zabiegi i badania, a także nielimitowane wizyty u ginekologa. Niektóre polisy zapewniają również komfortowe warunki porodu.


Ponieważ ubezpieczona kobieta uzyskuje do nich dostęp dopiero po upływie tzw. okresu karencji, polisę należy wykupić jeszcze przed planowaniem ciąży.


kiedy
wykupić polisę?


Ciąża to okres szczególny w życiu każdej kobiety. Wymaga fachowej opieki medycznej i wiąże się z częstszymi niż zwykle wizytami u lubezpieczenie zdrowotne gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie finansowe na czas ciąży i poroduekarza ginekologa. Dlatego warto zapewnić sobie na ten okres ubezpieczenie zdrowotne, które gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie finansowe na czas ciąży i porodu.


polisę wykupuje się jeszcze przed planowaniem ciąży ze względu na okres karencji, trwający klika miesięcy,

przeważnie w tym czasie nie przysługują kobiecie żadne świadczenia zdrowotneNależy pamiętać, że z wykupieniem polisy zdrowotnej nie można zwlekać. Należy ją wykupić kilka miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę, ze względu na obowiązujący okres karencji. Obowiązuje on bezpośrednio po zawarciu umowy ubezpieczenia i w okresie tym nie przysługują kobiecie świadczenia związane z prowadzeniem ciąży, czyli wizyty u lekarza, badania i zabiegi związane z faktem, że kobieta spodziewa się dziecka.

strony:

oprac. mdm (źródło: egospodarka.pl)

Dodaj komentarz

Dodany: Wtorek, 11 Marca   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 3.5 (głosów: 4)

 RSS komentarzy

więcej


więcej