Jesteś tutaj: Strona główna Zdrowie Relaks

Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

Tajniki masażu głowy

Gimnastyka głowy ma właściwości lecznicze i profilaktyczne. Takiemu zabiegowi, a właściwie masażowi głowy możesz się poddać w salonie spa, w domu lub w pracy, możesz go wykonać pod opieką specjalisty lub sama, albo przy pomocy bliskiej osoby.

Masaż głowy jest świetnym dopełnieniem masażu zatok i skroni, który zwykle stosujesz, gdy jesteś zmęczona lub boli cię głowa, albo wtedy dy się przeziębisz.


Delikatny dotyk dłoni skierowany na głowę rozluźnia mięśnie, dlatego działa uspokajająco i... nasennie. To doskonała technika relaksacyjna!


Chińscy medycy twierdzą, że masaż pozwala oczyścić kanały energetyczne znajdujące się w głowie i utrzymać organizm człowieka w zdrowiu psychicznym i fizycznym.


Na głowie znajduje się mnóstwo receptorów, które mają łączność z naszymi organami wewnętrznymi. w medycynie wschodu masowanie głowy ma kluczowe znaczenieCałe ciało reaguje pozytywnie, kiedy pobudzasz te punkty. Jest to sposób na pozbycie się bólu głowy, pomaga też przy zawrotach, nerwicy i migrenie spowodowanej problemami z krążeniem. Masaż głowy poprawia pamięć i pomaga pozbyć się zmęczenia.


Ale to nie wszystko. Masowanie skóry włosów przywraca zdrowy krwiobieg i wpływa na wygląd włosów! Złuszcza naskórek, oczyszcza skórę włosów od zanieczyszczeń, usprawnia pracę gruczołów łojowych i potowych. Lepsze ukrwienie wzmacnia cebulki włosów i zapobiega ich wypadaniu.


jak masować?

Przed masażem warto wetrzeć w skórę odżywczą oliwkę (na przykład olej rycynowy), by ułatwić poślizg i by nie niszczyć włosów. Włosy starannie rozczesz grzebieniem z szerokimi zębami. Usiądź wygodnie i postaraj się zrelaksować.


Następnie, wykonuj delikatne ruchy rozgrzewające skórę. Stopniowo zwiększaj nacisk. Pod koniec masażu już tylko głaszcz miękko głowę. To pomoże ci się rozluźnić.


W czasie masażu możesz wykorzystać następujące techniki:

uspokajające głaskanie,

"wibrujące" uderzanie skóry opuszkami palców

lub ruchy okrężne (masujemy opuszkami palców, podpierając dłonie kciukami).
Kierunek ruchów dłońmi powinien być następujący: od przedniej do tylnej granicy włosów. Najpierw masuj strefę nad czołem, potem ponad uszami, coraz niżej, aż do potylicy. Następnie wędruj palcami w górę, do ciemienia i wreszcie do czoła.


Nie rozcieraj powierzchni skóry. Staraj się przyciskać ją tak, by pod palcami czuć przesuwające się kości czaszki.


Do masażu możesz użyć również szczotki, pod warunkiem, że jest z materiału, który nie rani i nie drapie. Najlepsze są szczotki wykonane z drewna lipowego lub dębowego.

strony:

Lucyna Rogoża (źródło: woman.ru/s, alla-i-k.ru)

Dodaj komentarz

Dodany: Środa, 26 Września   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.7 (głosów: 7)

 RSS komentarzy

  • Autor: jolikpipi - (2007-09-30 13:01)

    bardzo dobrze ujęte, masaż głowy, rąk i stóp jest dla całego organizmu niczym paliwo dolane do auta. Warto, naprawdę warto.

     

  • Autor: coffie25 - (2007-10-06 14:02)

    niedawno byłam w profesjonalnym salonie masażu na podobnym zabiegu - polecam!

więcej


więcej