Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

Moda na decoupage

Powiew orientu. Fantazyjne wzory. Niepowtarzalne kreacje.

"Na ludowo"
wisiorek o wielkości ok. 6 cm,
zawieszony na atłasowej wstążce,
zdobiony z dwóch stron - cena 21 zł
www.antypodymody.pl
Decoupage przeżywa prawdziwy renesans. Stosuje się go przy zdobieniu mebli, biżuterii i innych drobiazgów. Ze starych i zniszczonych przedmiotów, zarówno artyści, jak i amatorzy wyczarowują magiczne bibeloty.

AZJATYCKIE KORZENIE
Technika ta narodziła się pod koniec XII wieku w Chinach. Do Europy dotarła w średniowieczu. Sama jej nazwa pochodzi od francuskiego słowa "decouper" - wycinać. I rzeczywiście chiński decoupage polega na wycinaniu wzorów z ryżowego papieru. Wzory te naklejano na dowolne przedmioty i uzyskiwano w ten sposób małe dzieła sztuki.

JAK TO SIĘ ROBI?
Decoupage można stosować na każdą rzecz - trzeba ją tylko odpowiednio oczyścić i wyrównać. Potem nakłada się podkład w postaci farby - akrylowa będzie idealna (np. Rayher, 23 zł za 250 ml).
Na tak przygotowaną powierzchnię, nakleja się do wyboru: papierowe serwety, wzory z papieru do decoupage lub dekoracyjny papier ryżowy.
Aby zabezpieczyć powierzchnię malujemy ją, tym razem bezbarwnym lakierem akrylowym - może być matowy lub błyszczący, w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. To wydatek ok. 11 zł, tyle kosztuje lakier Aqua Gel firmy To-Do o pojemności 60 ml).

FABRYKA ANTYKÓW
Decoupage możesz łączyć z postarzaniem odnawianej powierzchni. Potrzeba do tego odpowiednich farb oraz lakieru, który po nałożeniu i wyschnięciu spowoduje efekt spękań. Doskonale nadaje się do tego bezbarwny lakier firmy Krakelierlack - im grubsza warstwa, tym bardziej wyrazisty efekt. Za taki lakier trzeba zapłacić 28 zł za 250 ml.

W ten sposób przerobisz stary, nieciekawy mebel na "wiekowy", urokliwy "antyk" ze strychu prababci. Starannie wykonana dekoracja wygląda jak ręcznie malowana. Połączenie decoupage z efektem spękań, to ratunek dla wielu przedmiotów skazanych już na śmietnik. Szeroka gama materiałów do decoupage, dostępnych na rynku pozwoli ci tworzyć oryginalne rzeczy w bardzo rozsądnych cenach. W prosty sposób możesz więc zmienić wnętrze mieszkania w prawdziwie magiczne miejsce.
strony:

szantal

Dodaj komentarz

Dodany: Środa, 7 Lutego   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.3 (głosów: 12)

 RSS komentarzy

  • Autor: artist - (2007-02-12 17:05)

    Miło sobie samemu, a jeszcze milej komus cos zrobic wlasnorecznie. Namawiam wszystkich!

  • Autor: antonina - (2007-10-24 12:12)

    piekne przedmioty, trzeba mieć jednak niemałe zdolności

    www

więcej


więcej