Jesteś tutaj: Strona główna Zdrowie Relaks

Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

skórę głowy można gimnastykować!

W niektórych salonach kosmetycznych wykonuje się zabiegi przy pomocy ciekłego azotu, tzw. kriomasaż. Substancję nakłada się na powierzchnię głowy przy pomocy drewnianego aplikatora. Skóra poddawana jest zamrażającemu działaniu przez 3-5 sekund. Cały zabieg trwa ok. 20-30 minut. W ten sposób leczy się niektóre schorzenia skóry i zapobiega wypadaniu włosów.


Wypróbuj następujące ćwiczenia, które poprawią ukrwienie i odżywią cebulki włosów:

Połóż dłonie po obu stronach głowy, tak żeby nadgarstek znalazł się w okolicy skroni, a palce nad ciemieniem. Potem 10 razy energicznie naciągnij i przywróć na miejsce skórę pod włosami. Powtórz to samo pod innym kątem. Poczujesz miłe ciepło.Napinaj mięśnie twarzy i głowy tak, by skóra pod włosami przesuwała się do przodu i do tyłu.Połóż palce wskazujące obu dłoni na linii brwi. Unieś brwi i napnij mięsień czoła a jednocześnie palcami przeciwdziałaj temu ruchowi, przyciskając palce do kości. Powtórz to ćwiczenie kilka razy.
Gdy skóra twojej głowy jest rozgrzana i rozluźniona, bardzo chętnie wchłania sole mineralne i proteiny, dlatego na zakończenie masażu najlepiej zafunduj sobie maseczkę na włosy lub ziołową płukankę.


Już nasze prababcie doskonale wiedziały, że codzienne szczotkowanie jest receptą na urodę i zdrowie włosów. Skorzystaj z tej ludowej prawdy, a przekonasz się, że włosy szybko ci się odwdzięczą!

strony:

Lucyna Rogoża (źródło: woman.ru/s, alla-i-k.ru)

Dodaj komentarz

Dodany: Środa, 26 Września   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.7 (głosów: 7)

 RSS komentarzy

  • Autor: jolikpipi - (2007-09-30 13:01)

    bardzo dobrze ujęte, masaż głowy, rąk i stóp jest dla całego organizmu niczym paliwo dolane do auta. Warto, naprawdę warto.

     

  • Autor: coffie25 - (2007-10-06 14:02)

    niedawno byłam w profesjonalnym salonie masażu na podobnym zabiegu - polecam!

więcej


więcej