Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

Na cytologie marsz!

Lekarze alarmują, że na badanie cytologiczne powinny zgłaszać się wszystkie kobiety, które rozpoczęły życie erotyczne. Czy wiesz, jak odczytać badanie i czy powinnaś zaszczepić się przed rakiem?

Na raka szyjki macicy umiera każdego dnia w Polsce 5 kobiet. Statystyki nie byłyby tak przerażające, gdyby regularnie wykonywane były badanie cytologiczne. Jest proste, bezbolesne, trwa zaledwie kilka minut i ratuje życie.


Każdego roku w Polsce średnio 4 tys. kobiet choruje na raka szyjki macicy. Niestety u połowy nowotwór jest diagnozowany zbyt późno, aby je uratować. Nie chcesz być następna? Zadbaj o siebie i wybierz się na cytologię. Badanie to pozwala wykryć wszelkie zmiany na etapie, zanim jeszcze pojawią się komórki nowotworowe. Bo rak nie pojawia się z dnia na dzień. Rozwija się miesiącami, a nawet latami. Badając się regularnie możesz mu zapobiec.


groźne przyczyny

Rak szyjki macicy w największym stopniu powodowany jest przez wirus brodawczaka ludzkiego, czyli HPV, który jest najbardziej Ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy rośnie u kobiet, które bardzo wcześnie rozpoczęły życie seksualne, miały wielu partnerów, mają za sobą kilka porodów, albo przez długi czas stosowały doustną, hormonalną antykoncepcję. powszechnym wirusem na ziemi. Właściwie aż połowa aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn zaraża się nim w ciągu swojego życia.


Część odmian HPV jest bezpieczna dla organizmu, który potrafi sam go zwalczyć. Onkogenne typy wirusa jednak powodują zmiany, które z czasem przeobrażają się w komórki rakowe. Tylko przy pomocy cytologii można je wykryć, a potem wyleczyć.
strony:

Anna Sajnog

Dodaj komentarz

Dodany: Środa, 27 Lutego   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.1 (głosów: 10)

 RSS komentarzy

  • Autor: lilu - (2008-02-27 21:09)

    zdrowie to podstawa ... ale samo sie nie zrobi, trzeba o siebie zadbać ...

  • Autor: ella - (2008-02-28 08:08)

    Fajny tekst i co nieco uswiadamia :-) Pozdrawiam serdecznie!

  • Autor: agata s. - (2008-02-28 11:11)

    poruszona bardzo ważna kwestia!!

więcej


więcej