Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

Skąd się wzięło Halloween?

Wróżki, upiory, fajerwerki i szczerbate dynie, czyli Dziady na wyspach - ojczyźnie Halloween.

Nie jest to nowomodny amerykański wymysł - jak wolą myśleć niektórzy. Tradycja święta wywodzi się z obrzędów Celtów.


By zapobiec powrotowi dusz zmarłych w ciała żywych Celtowie tańczyli wokół wielkich ognisk w maskach, imitujących demony. Hałasem odpędzali duchy.


Lud ten najdłużej zamieszkiwał Irlandię, dlatego właśnie to z tych terenów wywodzi się Halloween. Wszystkie współczesne zwyczaje towarzyszące świętu powstały wraz z rozwojem cywilizacji i kultury.


"trick
or
treat!"

poczęstunek
albo
psikus
Przejawy oddawania czci zmarłym występują we wszystkich odmianach katolicyzmu, ale nie wszędzie na tych samych zasadach. Ze znanych nam sposobów świętowania, najmniej frasobliwym jest właśnie Halloween - kojarzone przede wszystkim z amerykańskimi filmami i wydrążoną dynią ze świeczką w środku, makabrycznymi kostiumami niczym z horrorów oraz słodyczami i hasłem "trick or treat!" (z ang. - poczęstunek albo psikus).


Obecnie Halloween w Irlandii jest jednym z ważniejszych wydarzeń w roku. Do tego stopnia, że już na przełomie września i października powstaje problem, które dekoracje są ważniejsze: te na Święto Duchów, czy na Boże Narodzenie. Tak, to co u nas jest związane ze smutkiem, na zielonej wyspie jest okazją do szampańskiej zabawy.


Z okazji Halloween sprzedać można wszystko, co tylko kojarzy się z jego obchodami... dublińczycy wykupują nawet elementy sklepowego wystroju.


Nie mniej w tym komercji niż w Walentynkach. Sklepy dla przyciągnięcia klientów starają się do każdych zakupów dodawać jakiś mały gratis. Może to być na przykład garść orzechów, które tradycyjnie winno się wrzucić do ogniska lub kominka.
strony:

koralgola

Dodaj komentarz

Dodany: Niedziela, 28 Października   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.7 (głosów: 10)

 RSS komentarzy

  • Autor: efi - (2007-10-30 13:01)

    WOW! Super tekst, dużo nowości! Pozdrawiam!

więcej


więcej