Archiwum

Kochaj kochać się!

Czujesz, że wasz seks jest bez iskry? Niby sprawia wam przyjemność, ale marzysz o czymś więcej? Spróbuj seksu tantrycznego. Naucz się jak dawać prawdziwą rozkosz swojemu partnerowi i jak ją przyjmować od niego.

sztuka kochania

Satysfakcjonujące życie seksualne jest prawdziwą sztuką. Nie łudźmy się, nie rodzimy się wspaniałymi kochankami. Wrodzone mamy jedynie podstawowe instynkty pozwalające przetrwać naszemu gatunkowi. Sztuki kochania, czułości, dawania i odczuwania przyjemności uczymy się z czasem. W ciągu życia napotykamy jednak, oprócz pozytywnych wzorców, na szereg sytuacji, które mogą nam uniemożliwić szczęśliwe życie seksualne.

Wstyd, poczucie winy, nierozwiązane konflikty i przykre przeżycia mogą tworzyć skorupę, która nie pozwala rozwinąć się uwięzionej w środku zmysłowości i naturalnej potrzebie bliskości z drugim człowiekiem.


skąd te problemy?

Przyczyny blokad są w naszej kulturze, która wytworzyła dwa skrajne podejścia do seksu.

Z jednej strony negacja i przypisywanie aktowi seksualnemu głównie zadań prokreacyjnych. W tym wypadku obrońcy moralności grzmią i przestrzegają przed brudną i złą cielesnością, która zniewala człowieka i jest zaprzeczeniem wzniosłej duchowości. Z drugiej strony rozwiązły i konsumpcyjny stosunek do seksu. Od czułości ważniejsze okazuje się szybkie zaspokojenie popędów. Oba wzorce nie służą szczęśliwemu związkowi i prowadzą do frustracji, poczucia winy i kompleksów.

Jak w każdej dziedzinie życia, także w seksie najlepsza okazuje się droga środka. Proponuje ją tantra. Aby naprawdę czerpać radość z własnej seksualności potrzebna jest równowaga pomiędzy cielesnością a duchowością.


seks nie jest brudny

uwolnij swoje myśli podczs seksuNależy oczyścić umysł z negatywnych skojarzeń na temat seksu. Początkowo może to być nieprzyjemne uczucie, bo dostrzegamy, jak wiele złego dzieje się w naszym związku. Prawdziwym szokiem może być jednak moment, w którym uświadomisz sobie, że to właśnie ty kreowałaś i nakręcałaś spiralę niepowodzeń łóżkowych. Oczywiście twój ukochany też ma wiele blokad, ale to od pracy nad sobą powinnaś zacząć!
strony:

Barbara Łuszczewska

Dodaj komentarz

Dodany: Czwartek, 26 Lipca   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.5 (głosów: 13)

 RSS komentarzy

 • Autor: coffie25 - (2007-07-26 09:09)

  Świetny artykuł! Sama mam problemy z "wyzwoleniem się". W rezultacie, problemy w związku narastają. Zastanawiam się nad wizytą u psychologa, ale najpierw spróbuję zmienić nastawienie... Co by na ten temat nie mówić, seks to ważna rzecz. Pozdrawiam!

 • Autor: olka - (2007-07-27 17:05)

  Kochaj kochać się - temat mówi sam za siebie! Słusznie napisane!!!

 • Autor: bos - (2007-08-03 12:12)

  Z tym oddechem fajne :) to rzeczywiście uspokaja (przyda się w pracy hahaha). Tylko weź tu tak licz sobie oddechy jak się kochasz ;)

 • Autor: nieznajoma - (2007-08-27 23:11)

  a myślałm ,że seks tantryczny to jakieś tam czary mary, a to całkiem niegłupie rzeczy

 • Autor: ola - (2007-09-02 23:11)

  '..kochać to nie znaczy zawsze to samo..'

 • Autor: Mariola - (2012-08-20 14:02)

  Od jakiego czasu z mężem stosujemy preparat Tribestan i pomimo moich obiekcji na początku i niedowierzaniu o skuteczności takich specyfików muszę powiedzieć, że się miło zawiodłam. Już po 2 tygodniach stosowania zaobserwowaliśmy, że w naszym życiu erotycznym są zmiany na plus. Oczywiście trzeba też coś z siebie dać, nie wystarczy tylko połknąć pigułkę. W każdy razie polecam, spróbować nie zaszkodzi a może się okazać przydatne.
  Info na http://www.tribestan.pl.

   

więcej


więcej