Archiwum

Zastrzyk przeciwko otyłości

Amerykańscy naukowcy wynaleźli szczepionkę na otyłość. Czyżby oznaczało to koniec wylewania z siebie siódmych potów na siłowni i głodzenia się?

Zawsze jest trochę za dużo ud i pupy, a brzuch niebezpiecznie zbliża się do rozmiarów koła ratunkowego. Rzadko która z pań nie ma takich zmartwień. Tylko nieliczne marzą o przy- braniu na wadze i zdobyciu kobiecych kształtów, aby prze- stać wyglądać jak sklepowy wieszak.

Otyłość ma ścisły związek ze złymi nawykami żywie- niowymi, brakiem ruchu, siedzą- cym trybem życia i skłonno- ściami genetycznymi - alarmują dietetycy.
Jej skutki mogą być opłakane. Nie dość, że trudno znaleźć odpowiedni rozmiar ubrań i dobrze w nim wyglądać, to w przyszłości można zapaść na poważne choroby układu ruchu i krążenia.

Idealna waga to obsesja naszych czasów - zabieganych i nerwowychSzczepionka - wynalazek amerykańskich naukowców, ma znacząco zwolnić przyrost masy ciała.
Badania prowadzono na dorosłych samcach szczurów. Po podaniu lekarstwa u zwierząt odnotowywano bardzo mały przyrost masy ciała, mimo że jadły duże porcje. Szczepionka miałaby też wyeliminować efekt yo-yo.

Otyłość zalicza się do grupy chorób cywilizacyjnych. Na świecie cierpi na nią ponad miliard osób. Na razie nie wiadomo, czy lek będzie powszechnie dostępny, bo kalifornijscy naukowcy cały czas pracują nad udoskonaleniem szczepionki.


zobacz też:
~ diety "Schudnij zgodnie z kolorem oczu"
~ figura "Chudnij w pracy"
~ diety "Figura prosto z południa, czyli dieta South Beach"
~ sport "Akcja i ruch"
~ diety "Schudnąć, ale JAK?"
~ dieta śródziemnomorska "Południowe sekrety"
~ błonnik "Sprzymierzenies szczupłej sylwetki"

Adriana Winiarek (źródło: Daily Telegraph, annanova.com)

Dodaj komentarz

Dodany: Czwartek, 26 Października   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.4 (głosów: 8)

 RSS komentarzy

 • Autor: bea - (2006-10-28 17:05)

  Lepiej niech wynajdą szczepionki na śmiertelne choroby, starość i śmierć.

   

 • Autor: Pazja - (2007-06-24 07:07)

  Moim zdaniem to dobrze by bylo dostać zaszczyk i się chudnie, a nie męczenie się z dietami i ćwiczeniami...

   

 • Autor: loka - (2010-10-30 02:02)

  otylosc to tez choroba smiertelna prowadzi do chorob serca, ukladu krazenia, nowotworow, cukrzycy itp. choroba cywilizacyjna ktora przy dzisiejszym pragnieniu bycia idealnym (60-90-60) ma rowniez zly wplyw na psychike ludzka. dobrze ze szukaja skutecznego rozwiazania bo sa i tacy co "lecza sie farmakologicznie" srodkami nielegalnymi i przybiera kuracjuszy monaru!!!!!

 • Autor: grazyna - (2011-07-03 18:06)

  Ciekawe...

    www

więcej


więcej