Jesteś tutaj: Strona główna Zdrowie Masaż

Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

Mowa stóp

Stopa, dłoń i twarz to rodzaj mikroorganizmu. To mapy ciała. Uciskając odpowiednie miejsca możesz stymulować sferę fizyczną, umysłową i duchową. Nie chodzi tu jednak o zwykły masaż, ale o znaną już w starożytnym Egipcie refleksologię.

czym jest refleksologia?
Z alternatywnych metod leczenia, to właśnie refleksologia, jest jedną z najpopularniejszych. U jej podstaw leżą badania fizjologiczne i neurologiczne. Można ją stosować w leczeniu urazów powypadkowych, podczas rehabilitacji osób sparaliżowanych, a nawet zamiast wizyt w gabinetach kosmetycznych. Efekty są widoczne niezależnie od wieku i płci.
Refleksologia nie jest zalecana jedynie w przypadku osób cierpiących na zakrzepicę i cukrzycę.

klucz do zdrowia
Na stopach, dłoniach i twarzy są punkty zwane refleksami. Każdy z nich odpowiada poszczególnym organom.

Zabieg polega na "chodzeniu" palcami po stopie, dłoni lub twarzy. Pod różnym kątem, ale równomiernie uciska się dane refleksy.

Zabieg trwa od około 45 minut do godziny. Składa się z trzech części. Na początku refleksoterapeuta pomaga pacjentowi się zrelaksować. Rozgrzewa i rozluźnia stopy. Potem przechodzi do części terapeutycznej, którą kończy na odprężeniu i wyciszeniu organizmu.
efekty są widoczne niezależnie od wieku i płci
Koszt zabiegu to około 50 złotych. Gdy połączymy refleksologię stóp, twarzy i rąk, zapłacimy więcej. Trzeba się wtedy przygotować na wydatek rzędu od 80 do 120 złotych.

Telefony do refleksoterapeutów można znaleźć na stronach Polskiego Instytutu Refleksologii pod adresem http://www.refleksologia.com/przedstawic(...)ele.html

Refleksoterapeuci traktują człowieka jak niepodzielną całość i nie leczą poszczególnych chorób. Patrzą na dolegliwości przez pryzmat całego organizmu.
strony:

Paulina Zelman

Dodaj komentarz

Dodany: Środa, 20 Września   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.2 (głosów: 16)

 RSS komentarzy

 • Autor: bea - (2006-09-22 21:09)

  Każdy masaż relaksujący pozytywnie wpływa na potencjalnego odbiorce tylko różnie sie nazywa i różne są techniki wykonywania (masaż podwodny, akupresura, klasyczny itp. itd.)

 • Autor: jolik - (2006-11-12 19:07)

  jest to masaż punktowy- niewiele ma wspólnego z głaskaniem dla relaksu, jest to zarazem super sposób na wszelkie choroby. Sama doświadczyłam tego zbawiennego sposobu na własnej skórze. Polecam gorąco niedowiarkom.!!!

   

 • Autor: erwina - (2006-11-13 15:03)

  @jolik - czy taka refleksologia boli w takim razie?

 • Autor: olginia - (2007-08-30 15:03)

  Od niedawna zajmuje się refleksologią i potwierdzam, że masaż może być bolesny. Bolesne miejsca mogą służyć jako wskazówka diagnostyczna, że w danym obszarze występuje nierównowaga energetyczna.

   

 • Autor: jolik - (2007-09-14 21:09)

  I to działa! Naprawdę jeśli się chce, to można zdziałać bardzo wiele, lecz trzeba wiedzieć kiedy co i jak. Tak to boli, można jednak podejść do sprawy nieco inaczej...

   

 • Autor: Kaśka - (2011-02-24 12:12)

  Takie masaże w salonach są na pewno bardzo odprężające, ja regularnie w domu moczę stopy w wodzie z solą- np cynamonową DrStopy- odpręża i przynosi ulgę stopom, robię sobie także enzymatyczny peeling flosleku stopom a to także masaż- może nie profesjonalny, ale bardzo przyjemny.

   

 • Autor: Joanna - (2011-02-27 19:07)

  Tak to fantastyczne masaże. Ja chodzę w Katowicach na refleksoterapię stóp i twarzy (wymiennie) do pani Beaty w Katowicach. Niesamowita osoba, wiele się od niej nauczyłam. Pokazała mi również jak mam masować sobie sama stopy. Polecam, przyjmuje na Alfonsa Górnika w ośrodku Compleo.

   

więcej


więcej