Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

Kac - ale dlaczego?

Nieprzyjemnych zdarzeń i doznań należy unikać. Po co cierpieć, kiedy można sobie tego zaoszczędzić? Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad.pijemy i jemy!

Nigdy nie rozpoczynamy zabawy z pustym żołądkiem. Możemy wypić chociażby szklankę mleka na klatce schodowej tuż przed rozpoczęciem domówki.


Dobrze nam zrobią mięsne i tłuste przekąski. W wersji wegetariańskiej mogą być panierowane warzywa. Do tego marynowane grzybki i kiszone ogórki. A zanim rozpoczniemy ucztowanie dobrze jest połknąć kilka tabletek witaminy C.


pijemy i przepijamy!

Najlepiej pić soki bogate we wspomnianą już witaminę C - porzeczkowy lub pomarańczowy. Unikamy napojów gazowanych i chipsów.


nie mieszamy alkoholi

Wybieramy sprawdzone trunki. Pole do eksperymentów pozostawmy tylko przy przygotowywaniu drinków. Choć najlepiej jest skorzystać ze sprawdzonych receptur. Long Drink - Red Mint

20 ml Żołądkowa Gorzka z Miętą

1/2 świeża limonka (6 cząstek)

5 listków świeżej mięty pieprzowej

120 ml soku żurawinowego


Aby przygotować Long Drink - Red Mint należy rozgnieść w wysokiej szklance listki mięty i wrzuć do nich 6 cząstek limonki. Szklankę uzupełnij kruszonym lodem. Wódkę i sok żurawinowy wlej do shaker'a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki. Udekoruj liściem mięty.


gdy dopadnie kac

Następnego dnia rano wbrew "wszelkim przeciwnościom" wstajemy z łóżka i... zjadamy jajecznicę lub kogel mogel. Jeśli mamy jadłowstręt - żółtą potrawę zamieniamy na czerwony napój - szklanka soku pomidorowego. Pomoże również herbata z duuużą ilością cytryny i miodu.


A jeśli jesteśmy zwolennikami tzw. klina - kieliszek ( i tylko jeden!) żołądkowej gorzkiej i słony herbatnik do przegryzienia.


Istnieje też wersja dla silnych duchem i ciałem - trening aerobowy, najlepiej bieganie.

Marta Tuszyńska

Dodaj komentarz

Dodany: Niedziela, 27 Stycznia   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.2 (głosów: 6)

 RSS komentarzy

  • Autor: milana - (2008-02-04 19:07)

    a ja polecam na kaca porzadna dawke snu, im wieksza impreza, tym wiecej

więcej


więcej