Jesteś tutaj: Strona główna Zdrowie Masaż

Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

Zrogowacenie naskórka, zmiana jego koloru, czy odczuwanie bólu, przy uciskaniu określonych punktów, świadczą o problemach z konkretnym organem. Czasami może być to dopiero zapowiedź stanu chorobowego i informacja o nieprawidłowym funkcjonowaniu danego narządu. W takiej sytuacji refleksoterapeuta odsyła pacjenta do lekarza z poleceniem zrobienia konkretnych badań.

doskonale wpływa na samopoczucie i wyglądpowrót do równowagi
Zadanie refleksologii polega na przywróceniu naturalnej równowagi organizmu. Uciskanie odpowiednich miejsc na stopie likwiduje objawy stresu i nerwowego napięcia. Pozytywnie wpływa na krążenie krwi i przepływ impulsów nerwowych. Przywraca niewydolnym z przepracowania gruczołom równowagę i odblokowuje zatory w organizmie.

Masując na przykład palce stóp, będziesz stymulować zatoki i okolice mózgu. Z kolei wzdłuż wewnętrznej krawędzi stopy biegnie linia odpowiadająca za poszczególne części kręgosłupa. Pod dużym palcem jest siódmy krąg szyjny, a przy pięcie kość ogonowa.
Przez środek stopy przebiega pozioma linia pasa. Oddziela ona górną część ciała od dolnej. Nad linią są punkty przypisane m.in. gardłu, sercu i żołądkowi, a poniżej - jelitom i pęcherzowi.

Wychodząc z zabiegu czujemy się odprężeni. Doskonale wpływa on na samopoczucie i zdecydowanie poprawia wygląd. Dzięki refleksologii można również zwalczyć trądzik. Wszystkie efekty uzyskuje się poprzez pobudzenie do działania systemu odpornościowego organizmu.

Może więc zamiast płacić za kolejny zabieg u kosmetyczki, albo maseczkę nawilżającą u fryzjera, wybierz się kilka razy do roku na masaż stóp? Na pewno skorzysta na tym nie tylko twoja uroda, ale również zdrowie.
strony:

Paulina Zelman

Dodaj komentarz

Dodany: Środa, 20 Września   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.2 (głosów: 16)

 RSS komentarzy

 • Autor: bea - (2006-09-22 21:09)

  Każdy masaż relaksujący pozytywnie wpływa na potencjalnego odbiorce tylko różnie sie nazywa i różne są techniki wykonywania (masaż podwodny, akupresura, klasyczny itp. itd.)

 • Autor: jolik - (2006-11-12 19:07)

  jest to masaż punktowy- niewiele ma wspólnego z głaskaniem dla relaksu, jest to zarazem super sposób na wszelkie choroby. Sama doświadczyłam tego zbawiennego sposobu na własnej skórze. Polecam gorąco niedowiarkom.!!!

   

 • Autor: erwina - (2006-11-13 15:03)

  @jolik - czy taka refleksologia boli w takim razie?

 • Autor: olginia - (2007-08-30 15:03)

  Od niedawna zajmuje się refleksologią i potwierdzam, że masaż może być bolesny. Bolesne miejsca mogą służyć jako wskazówka diagnostyczna, że w danym obszarze występuje nierównowaga energetyczna.

   

 • Autor: jolik - (2007-09-14 21:09)

  I to działa! Naprawdę jeśli się chce, to można zdziałać bardzo wiele, lecz trzeba wiedzieć kiedy co i jak. Tak to boli, można jednak podejść do sprawy nieco inaczej...

   

 • Autor: Kaśka - (2011-02-24 12:12)

  Takie masaże w salonach są na pewno bardzo odprężające, ja regularnie w domu moczę stopy w wodzie z solą- np cynamonową DrStopy- odpręża i przynosi ulgę stopom, robię sobie także enzymatyczny peeling flosleku stopom a to także masaż- może nie profesjonalny, ale bardzo przyjemny.

   

 • Autor: Joanna - (2011-02-27 19:07)

  Tak to fantastyczne masaże. Ja chodzę w Katowicach na refleksoterapię stóp i twarzy (wymiennie) do pani Beaty w Katowicach. Niesamowita osoba, wiele się od niej nauczyłam. Pokazała mi również jak mam masować sobie sama stopy. Polecam, przyjmuje na Alfonsa Górnika w ośrodku Compleo.

   

więcej


więcej