Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

Niepotrzebna skóra

Brodawka i pieprzyk decydują o naszej wyjątkowości. Częściej jednak sprawiają, że czujemy się jak towar ze skazą. Tymczasem wszelkie zmiany skórne mogą być bardzo niebezpieczne i zapowiadać rozwój komórek rakowych. Dobrze więc poddać je badaniom.

Usuwanie zmian na skórze wiąże się z ryzykiem. Niemożliwe jest pozbycie się niedoskonałości bez śladu. W większości przypadków pozostają po zabiegach niewielkie jasne blizny.

Gdy niepokoi nas to, co widzimy na skórze, warto odłożyć na bok strach i udać się do lekarza. Przed każdym zabiegiem omówi on z nami ewentualne efekty swoich działań.


pieprzyk, brodawka, czerniak
- usuwać czy nie?

Znamiona można usuwać z różnych powodów, nie tylko zdrowotnych. Zdarza się, że brodawka czy pieprzyk nie odpowiadają naszemu poczuciu estetyki i chcemy pozbyć się ich ze względów kosmetycznych. Bywa też, że zmiana skórna jest fatalnie umiejscowiona, utrudniając nam normalne funkcjonowanie, bądź wykonywanie pewnych czynności. W takich przypadkach zależy wyłącznie od nas, czy zdecydujemy się na zabieg.

Są sytuacje, w których wykonanie badań i usunięcie znamienia staje się koniecznością, ponieważ istnieje ryzyko czerniaka. Czerniak jest nowotworem skóry i dość szybko się rozprzestrzenia, stąd wyjątkowo ważne jest jego wczesne wykrycie. Z badań wynika, że zapobiega to jego nawrotom w 90-100 proc.

Wszelkie przemiany, które zachodzą w już istniejących znamionach, np. ich nagłe powiększenie się, zmiana kształtu, koloru, swędzenie, powinny wzbudzić nasz niepokój. To samo dotyczy pojawienia się na naszej skórze nowych znamion czy przebarwień.


badanie 
Niezależnie od tego, dlaczego decydujemy się na zabieg, konieczne jest wykonanie kilku badań. Każdą narośl lekarz powinien najpierw dokładnie obejrzeć, dotknąć, a jeżeli zajedzie taka potrzeba, zbadać ją także specjalnym urządzeniem (dermatoskopem), które pozwoli ocenić jej strukturę.

Ważne jest przeprowadzenie na tym etapie typowego wywiadu, aby lekarz mógł się dowiedzieć o naszych ewentualnych predyspozycjach genetycznych do zachorowań na raka oraz zdobyć niezbędne informacje o znamieniu: kiedy się pojawiło, czy zachodzą w nim zmiany, czy piecze itp. Przy tej okazji powinniśmy opowiedzieć lekarzowi o ewentualnych wcześniej stosowanych zabiegach, bądź domowych próbach pozbycia się skórnej niedoskonałości.

W przypadku podejrzeń czerniaka kolejnym etapem jest badanie histopatologiczne, czyli pobranie wycinka, który pozwoli ustalić, czy nasze znamię jest zmianą rakową i czy jest złośliwe.
strony:

Agata Legan

Dodaj komentarz

Dodany: Poniedziałek, 26 Lutego   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 3.6 (głosów: 7)

 RSS komentarzy

więcej


więcej