Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum


Największa Cygańska Smyczkowa Orkiestra Świata

Po raz pierwszy wystąpią w Polsce, stu muzyków! - skrzypków, wiolonczelistów, kontrabasistów, cymbalistów i klarnecistów


Budapest Gypsy Symphony Orchestra
Spontanicznie jak wieczorne spotkanie cygańskie, dostojnie jak wiedeński koncert, w czarnych smokingach lub tradycyjnych strojach cygańskich - Cygańska Orkiestra Symfoniczna z Budapesztu dostarcza tyle samo wrażeń wzrokowych co słuchowych.


Zdumiewający wirtuozi. Ich występy łączą w sobie najwspanialsze brzmienia tradycyjnych cygańskich melodii kompozytorów takich jak: Laszló Berki, Grigoras Dinicu, Jeno Hubai, Victorio Monti, Elemer Szentirmay z utworami największych kompozytorów muzyki klasycznej: Johannes Brahms, Hector Berlioz, Georges Bizet, Aram Khatchatourian, Ferenc Liszt, Jacques Offenbach, Gioacchino Rossini i Johann Strauss.


Na koncertach panuje magiczna atmosfera. Każda nuta jest jak lament, pożegnanie, szloch i jednocześnie niesamowity hymn życia.


BUDAPEST
GYPSY
SYMPHONY
ORCHESTRA


16 listopada 2008
godz. 19.00
Hala Stulecia Wrocław,

17,18 listopada 2008
godz. 19.00
Sala Kongresowa

Cena: 80-160 zł
To co olśniewa publiczność to sztuka, która wypływa z duszy tych muzyków, sztuka grania bez podziałów, sztuka krótkich i szybkich zmian i wariacji, które nigdy nie zdradzają kompozycji, ale ją wzbogacają.


Bez wątpienia jest to najbardziej ekscytująca orkiestra symfoniczna naszych czasów, najwspanialsza na świecie orkiestra cygańskich muzyków.


powstanie formacji jest jak legenda

W 1985 roku zmarł niezapomniany solista, węgierski cygan dyrygent Sandor JAROKA (The Primas of King and the King of Primas). Na jego pogrzebie wspólnota utworzyła się znowu.


Muzycy przybyli licznie ze swoimi instrumentami w chłodny i deszczowy dzień, aby po raz ostatni pożegnać swojego duchowego wodza. Ze smutnej serenady wykonanej nad grobem narodziła się fantastyczna orkiestra - Cygańska Orkiestra Symfoniczna z Budapesztu.


koncerty

Od tego czasu orkiestra nigdy nie przestała grać i z sukcesem występowała w najbardziej znanych teatrach i na wielu festiwalach Europy, zwłaszcza w Niemczech, Austrii, Belgii, Chorwacji, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Węgrzech, Włoszech, Japonii, Łotwie, Monako, Portugalii, Rumunii, Rosji, Słowenii, Szwajcarii, Turcji. Za każdym razem kiedy się pojawia wzbudza entuzjazm swoją wirtuozerią i fantastyczną energią pozostawiając po sobie niezapomniane wspomnienie.
żródło: materiały organizatora aart.pl

 

Oceń produkt

Oceń teraz: 5.0 (głosów: 3)

 RSS komentarzy


Twój komentarz

więcej


więcej