Takie wyniki uzyskała amerykańska telewizja kablowa Oxygen Network po przeprowadzeniu sondażu "Girls Gone Wired". Badanie przeprowadzono na grupie 2,1 tys. osób. Wśród nich było 1,4 tys. kobiet w wieku od 15 do 49 lat i 700 mężczyzn.

Elektroniczne gadżety i technologiczne zabawki przestają już być wyłącznie domeną panów. Jeśli wziąć pod uwagę liczbę sztuk takich zabawek, przypadających na płeć piękną i tę trochę brzydszą, to kobiety prawie się już zrównały z mężczyznami. I tak panie mają ich średnio 6,6 a panowie około 6,9.
Podczas badania aż osiem osób na dziesięć odpowiedziało, że potrafi bez problemu korzystać z różnego typu urządzeń elektronicznych. Ponad połowa kobiet, bo 59%, uważa, że płeć piękna zna się dużo lepiej na technice, niż by się mogło wydawać. Wśród ankietowanych mężczyzn odpowiedziało tak zaledwie 38%.

Co trzecia kobieta stwierdziła, że przyjaciele i rodzina często korzystają z jej pomocy "technicznej". Wśród mężczyzn odpowiedzi takiej udzielił już tylko co drugi pan.