Archiwum


Kampania ryzyKOchania

To pierwsza tego typu kampania dedykowana wyłącznie do środowiska studenckiego. W jej realizację włączyły się aktywnie władze i samorządy uczelni Warszawy, Płocka i Ciechanowa, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Miasta St. Warszawy, Urząd Miasta Płocka. Opiekę i wsparcie merytoryczne zapewniają Krajowe Centrum ds. AIDS oraz Sieć Plus.


badania

Szacuje się, że w Polsce ok. 35 tys. osób żyje z HIV, z czego zaledwie 11 tys. wie o swoim zakażeniu. 57 proc. wszystkich zakażeń stanowią osoby poniżej 29 roku życia. Sytuacja epidemiologiczna jest stabilna, jednak ze względu na dramatyczny wzrost zakażeń w krajach sąsiadujących z Polską takich, jak Ukraina czy Rosja, może ona w każdej chwili ulec zmianie.założenia kampanii

Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie świadomości społecznej, że zagrożenie HIV dotyczy każdego z nas. Promując odpowiedzialny styl życia, akcja ma uświadomić o możliwych skutkach ryzykownych zachowań seksualnych. Ma za zadanie szerzenie wiedzy na temat dróg zakażeń HIV, propagowanie idei robienia testów w kierunku HIV.


Odbiorcami kampanii "ryzyKOchania" są głównie studenci, ludzie młodzi, często żyjący z dnia na dzień, szybko zawierający znajomości, również przypadkowe. Osoby takie mają tendencję do ryzykownych zachowań seksualnych, bardzo często nie myślą o konsekwencjach swoich czynów (wpływ na zdrowie własne i innych).

 

Oceń produkt

Oceń teraz: 5.0 (głosów: 2)

 RSS komentarzy


Twój komentarz

więcej


więcej