Archiwum


HELP w Promenadzie

Zbadaj czy jesteś zatruta dymem tytoniowym. W Promenadzie 17 i 18 maja będzie można bezpłatnie sprawdzić poziom tlenku węgla (czadu) w wydychanym powietrzu. W ten sposób określa się poziom zatrucia dymem tytoniowym - dotyczy to także osób, które nie palą papierosów.


Wydarzenie jest częścią największej ogólnoeuropejskiej akcji prozdrowotnej "HELP - dla życia bez tytoniu".


Badania przeprowadzone będą przy pomocy tzw. smokolizera. Urządzenie analizuje wydychane z płuc powietrze i rejestruje poziom znajdującego się w nim czadu.


Zainicjowana w 2005 r. przez Komisję Europejską kampania "HELP - dla życia bez tytoniu" prowadzona jest we wszystkich 25 krajach członkowskich Unii Europejskiej. Skierowana jest szczególnie do młodzieży oraz osób dorosłych w wieku 15-30 lat, ma na celu zapobieganie paleniu, pomoc w rzucaniu palenia oraz informowanie o zagrożeniach wynikających z biernego palenia. Kampania otrzymała prestiżową European Excellence Award 2007. Została tym samym uznana za najwybitniejszą i najbardziej profesjonalną akcję zdrowotną minionego roku w Europie.


***
Na stronie internetowej kampanii "HELP - dla życia bez tytoniu" pl.help-eu.com można znaleźć wszelkie informacje dotyczące problemów związanych z paleniem, zarówno czynnym jak i biernym.

 

Oceń produkt

Oceń teraz: 5.0 (głosów: 1)

 RSS komentarzy


Twój komentarz

więcej


więcej