Archiwum


Pilnuj Drinka w Krakowie

W Krakowie rozpoczyna się ogólnopolska akcja "Pilnuj Drinka", której celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia jakie niesie ze sobą pigułką gwałtu oraz propagowanie odpowiedzialnej i bezpiecznej zabawy. Pomysłodawcą akcji jest Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, partnerem w Małopolsce Stowarzyszenie MANKO.

300 plakatów promujących akcję pojawi się niedługo w krakowskich uczelniach wyższych, akademikach, dyskotekach, pubach, barach nocnych, wszystkich miejscach, w których gromadzą się młodzi ludzie. Przekaz kampanii "Pilnuj Drinka" przestrzega głównie przed GHB, czyli potocznie zwaną "pigułką gwałtu", ma jednak szerszy cel - wzmocnienie czujności młodych na działania środków odurzających.

GHB - bezbarwny i bezwonny narkotyk, powodujący utratę świadomości coraz częściej pojawia się w polskich / krakowskich klubach, pubach, dyskotekach.

Jest wykorzystywany do oszołomienia upatrzonej osoby w celach przestępczych,
z których najczęstszymi są gwałt, kradzież, uzyskanie danych jak numer konta, czy numer PIN karty bankomatowej.

Przed działaniem pigułki gwałtu można ustrzec się badając drink specjalnym drinktestem, najlepszą ochroną jest jednak odpowiedzialna zabawa i ograniczone zaufanie w stosunku do nieznajomych. Bardzo ważna jest edukacja i świadomość, że może to spotkać każdego.

W akcję w Małopolsce włączyły się do tej pory media studenckie, w tym Miesięcznik MANKO, BIS, Konspekt, Nowy Legion, Mixer, Nasza Politechnika, Patos, Plus Ratio i Radio 17. Informacje ukazywać się będą również na portalach klubowych, studenckich, miejskich i w prasie lifestylowej (Moveout).

 

Oceń produkt

Oceń teraz: 5.0 (głosów: 2)

 RSS komentarzy


Twój komentarz

więcej


więcej