Archiwum


Galeria autorska Cezarego Łutowicza
www.krzemien-sandomierz.pl
magiczny "kamień optymizmu"


Biżuteria z krzemienia ma niezwykłe właściwości. Dodaje energii, wzmacnia witalność i wewnętrznie uspokaja. Ponoć pomaga nawet usuwać ból mięśni po przetrenowaniu. Oczyszcza organizm z toksyn i poprawia wygląd skóry. Krzemień pasiasty zalecany jest również przy zaburzeniach hormonalnych. Radiesteci i bioenergoterapeuci potwierdzają jego szczególne działanie.


Sam minerał powstał około 150 milionów lat temu w wyniku wymarcia kolonii jednego z gatunków gąbek morskich. W IV w p.n.e. jego odkrywcy wierzyli, że kamień ma magiczną moc. Później zaczęto go wykorzystywać do wyrobu ostrza siekierek i do rozniecania ognia.


Przez cztery wieki nie wydobywano krzemienia. Zapomniano o nim. Dopiero w 1972 roku Cezary Łutowicz odkrył go na nowo i zaczął stosować w jubilerstwie.


"Próbuję przedłużyć tę magiczną relację człowieka z kamieniem, wierząc, że przechodząca z pokolenia na pokolenia biżuteria będzie nośnikiem trwałym i niezniszczalnym jak sam kamień" - mówi Cezary Łutowicz.

strony:

Berenika Teper

Dodaj komentarz

Dodany: Piątek, 6 Kwietnia   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.5 (głosów: 2)

 RSS komentarzy

 • Autor: Karolina - (2007-08-19 18:06)

  Tyle kasy za kamyk... Kosmos.

 • Autor: MK - (2007-08-21 22:10)

  Nietuzinkową biżuterię z krzemieniem pasiastym za niewielkie pieniądze można nabyć na giełdzie minerałów regularnie odbywającej się w większych polskich miastach. Sama zgromadziłam niezłą kolekcję. Polecam.

   

 • Autor: diamencik - (2010-01-11 13:01)

  Krzemień pasiasty -polski diament to powód do radości. Piękny kamień i występuje tylko w Polsce :)

  www

 • Autor: MMM - (2011-11-17 11:11)

  Znam i mam wisiorek na rzemyku z krzemieniem, podoba mi się bardzo. Na żywo, czyli pod ziemią można obejrzeć krzemienie w Opatowie (woj. świętorzyskie), w kopalni-muzeum.

więcej


więcej