Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

operacja
Czasami wystarczy operacja jedynie miękkich (chrzęstnych) części nosa. Czasami konieczna jest korekta także i części kostnych. Wszystko zależy od tego, jaki masz defekt i co chcesz zmienić - rozmiar, kształt, łuk czy szerokość nozdrzy.

W dniu zabiegu należy być na czczo, minimum na 6 godzin przed znieczuleniem. Zazwyczaj jest to znieczulenie ogólne, ponieważ zabieg polega na oddzieleniu skóry od konstrukcji chrzęstno-kostnej nosa, co pacjentka odczuwałaby jako bardzo bolesne.

Po uformowaniu nowego kształtu, rozciętą skórę ponownie się naciąga. Potem wkłada się tampony do przewodów nosowych. A następnie nos unieruchamia się odpowiednią szyną. Na końcu zszywa się ranę rozpuszczalnymi szwami, po których, już po tygodniu, nie zostają żadne ślady.

zabieg trwa
średnio
1,5 godz., a pobyt w klinice - do trzech dni

Podczas rekonwalescencji na nos zakładany jest usztywniający opatrunek z gipsu lub sztucznego tworzywa.

po operacji
To najgorszy okres. Trzeba restrykcyjnie przestrzegać wszystkich nakazów i zakazów lekarza. Twarz jest opuchnięta i obolała.
Tampony zdejmuje się z reguły już po ok. 2 dniach, szynę po 10, podobnie jak i gips. Ale obrzęk znika dopiero po ok. 3 - 4 tyg.

W tym czasie pomocne są zimne okłady i środki przeciwbólowe, które przepisuje lekarz. Nie można się wówczas malować, nosić okularów, przeziębić, przegrzać, chodzić do sauny albo do solarium, chodzić po schodach, schylać się, ani uprawiać sportów, które mogłyby spowodować uraz nosa. Jednym słowem należy na siebie chuchać i dmuchać. Szczegółowe informacje na ten temat powinien przekazać ci chirurg.

efekty
Na rezultaty zabiegu trzeba cierpliwie poczekać kilka miesięcy, może nawet rok. Jednak dzięki korekcie możesz pozbyć się wszystkich szpecących defektów, spędzających ci sen z powiek. W dodatku nie musisz powtarzać zabiegu po kilku latach, tak jak to się robi w przypadku liftingu. Nowym, wymarzonym nosem będziesz cieszyć się przez całe życie.

zobacz też:
   ~ chirurgia plastyczna "Nos w bezpiecznych rękach" 
strony:

Agata Legan

Dodaj komentarz

Dodany: Środa, 20 Września   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.5 (głosów: 19)

 RSS komentarzy

  • Autor: nieznajoma - (2006-09-22 19:07)

    Witajcie super, że wszystko wyjaśniacie na ten temat każda z nas która chce być piękna musi wiedzieć wszystko co ją czeka. Pozdrawiam.

     

  • Autor: zyta - (2014-08-20 11:11)

    Dobry chirurg plastyk powinien na wizycie opowiedzieć o tym wszystkim, przynajmniej ja sie wszystkiego dowiedziałam i byłam do operacji dobrze przygotowana ( operacja u dr D.Żukowskiej - Łódź) ale czytałam na forach że niektózy tak lakonicznie podchodzą do tematu i nie mają czasu dla pacjentki że trzeba sie wszystkiego samemu dowiadywać

     

więcej


więcej