Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

Angielski, niemiecki i włoski są na topie

W dziesiątce najpopularniejszych języków są między innymi holenderski, japoński i norweski, które prześcigają do niedawna tak modny język arabski czy rosyjski.

- Taki kształt rankingu to powrót do sytuacji sprzed 2 lat po szalonym roku 2007 - mówi Jerzy Gorzeń dyrektor marketingu ESKK.

- Wtedy przebojem na rynku okazały się języki skandynawskie takie jak norweski, czy szwedzki. Norweski prześcignął w rankingu popularności język francuski i prawie dogonił hiszpański, a szwedzki zostawił w tyle zazwyczaj bardziej popularne japoński i rosyjski.

Wzrost popytu na te języki był związany z pojawieniem się w tamtym czasie możliwości legalnej pracy w Skandynawii.

Nas, jako chyba jedynej szkoły posiadającej aż tyle języków w swojej ofercie, cieszy również fakt, że Polacy uczą się języków egzotycznych i niszowych. Chociaż duński, fiński, portugalski, czeski, czy chiński nie znalazły się w pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych języków, to jednak co roku mamy chętnych na te kursy
- dodaje.


Niepodważalną pozycję lidera zajmuje język angielski. Nie jest to zaskoczeniem. Aż połowa uczących się języków obcych wybiera właśnie angielski.


Na drugim miejscu jest niemiecki (11,6 proc.), na trzecim włoski (6,6 proc.), a zaraz za nim hiszpański (6,2 proc.).


Co dwudziesty Polak (5,4 proc.) wybiera francuski, co daje mu piąte miejsce w rankingu, szóste miejsce zajmuje norweski (4,3 proc.). Na czterech kolejnych miejscach są odpowiednio język holenderski, japoński, rosyjski i szwedzki.


Zaskakująca jest pozycja języka rosyjskiego, zajmującego dziewiąte miejsce w rankingu. Od 2006 roku jest on mniej popularny niż egzotyczny japoński. W porównaniu z poprzednimi rankingami z pierwszej dziesiątki zniknął w tym roku język arabski.


źródło: Ranking stworzony na podstawie danych sprzedażowych spółki ESKK Sp. z o.o. za lata 2006 -2008 r.

Dodaj komentarz

Dodany: Czwartek, 23 Października   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.7 (głosów: 3)

 RSS komentarzy

 • Autor: Nataszka - (2009-06-19 19:07)

  Za polaka nidy nie wyjdę!
  Miałam hindusa, japończyka, afroamerykanina, araba, żyda, niemca, włocha i hiszpana w łóżku! Każdy z nich lepszy był od polaka, który przeklina, dużo pije, jest zawistny, zazdrosny, skąpy, wredny i samolubny! Na polaków już więcej nie spojrzę! Tępi Ci polacy są i prości oraz za dużo piją i przeklinają! Z polakiem dziecka nie chciałabym mieć nigdy i nie będę miała!

 • Autor: Blk - (2009-08-02 12:12)

  Nataszka - wiesz... nieudana prowokacja...

  www

 • Autor: blinka - (2010-02-13 20:08)

  Ja chciałabym nauczyć się języka francuskiego ;)

 • Autor: Klaudia - (2010-04-07 15:03)

  ja uwazam ze najpiekniejszym jezykiem jest jednak francuski mimo ze gramatyka jest duzo trudniejsza niz w wymienionych jezykach warto sprobowac

   

więcej


więcej