Udar nie wybiera - rehabilitacja po udarze mózgu - Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu Leśna Polana
Pięć ***** w swojej klasie.

Doskonałe warunki opieki długotrwałej. 24h na dobę 365 dni w roku. Profesjonalna kadra lekarska,
komfortowe pokoje 2 osobowe - z systemem przywołania.

Idealne miejsce na turnus rehabilitacyjny. Już od 6 dni!

Bogaty program rehabilitacji i opieki w Leśnej Polanie.

TURNUS INTENSYWNEJ REHABILITACJI RĘKI PO UDARZE MÓZGU. REHABILITACJI KRĘGOSŁUPA LUB
PO ZABIEGU LUB URAZIE ORTOPEDYCZNYM TURNUSY REHABILITACYJNE

LEŚNA POLANA - Po burzy zawsze wychodzi słońce. Bezpieczeństwo. Komfort. Szacunek.

Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem po Udarze Mózgu ul. Leśna Polana 1 / 72-300 Gryfice/Rzęskowo Zachodniopomorskie / Polska

Archiwum

podstępny nałóg

Choroba zaczyna się bardzo podstępnie, i tak jak w przypadku wszystkich uzależnień w tanoreksję zapada się nieświadomie. Podatne są na nią głównie kobiety. Te, które mają zaniżone poczucie własnej wartości i uważają, że nie są atrakcyjne, traktują słońce i ciemną opaleniznę jak lekarstwo. Ma być antidotum na zły humor, zmęczoną skórę, i skórę z niedoskonałościami, takimi jak trądzik czy cellulit.


Skutki nałogowego opalania się:

- starzenie się skóry,

- powstawanie zmarszczek,

- wysuszenie skóry,

- uszkodzenie wzroku,

- trądzik,

- poparzenia,

- nowotwór,

- depresja,

- spadek odporności, podatność na wirusy i bakterie.
Bezpieczną dawką "sztucznego słońca" jest 5-10 min w przypadku jasnej skóry i 10-15 minut w przypadku skóry ciemnej, raz lub dwa razy w miesiącu. Ilość takich sesji w ciągu roku nie powinna przekroczyć 20.


Kiedy serie stają się częstsze i dłuższe, to naskórek zaczyna na tym cierpieć. Spacery na solarium co dwa, czy trzy dni są już nałogiem. Uzależniona osoba jest niespokojna i nerwowa, jeśli nie odbędzie wizyty w solarium.

ofiara tanoreksji

Młoda brytyjka - Zita Farrelly, osierociła dwójkę dzieci, zmarła w wieku 29 lat. Od 14 roku życia regularnie chodziła na solarium. Opalała się nawet dwa razy dziennie. Od sierpnia 2006 roku miała raka skóry. Przyczyną choroby okazało się opalanie w solarium. Kiedy odkryła przebarwienie na nodze przestała się opalać. Chciała opublikować książkę, miała to być przestroga dla wszystkich kobiet, które tak jak ona są uzależnione od solarium. Niestety, nie zdążyła.
strony:

Beata Sech

Dodaj komentarz

Dodany: Poniedziałek, 19 Maja   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 0.0

 RSS komentarzy

  • Autor: kamila - (2009-01-24 16:04)

    oj nie zgdadzam sie ze nie wolno chodzic na solarium, jesli ma sie tradzik.Slonce , tak jak i promienie UV wysluszaja skore, wiec osoby ktore maja tradzik powinny chodzic tylko wazne jest by potem dobrze skore nawilzaly :)

     

  • Autor: solarnet-serwis - (2010-10-24 08:08)

    zgadzam sie z opinią ale jak każdy wie że słońce jak i solarium może leczyc jak i zabić we wszystkim trzeba znać umiar a z tym ludzie mają problem nie jest tu winne solarium lecz producenci lamp opalających kiedy zaczął się wyścig i z mocą lamp[z 80W DO 230W] jak i współczynnikiem[1,6 DO 3,6] w tej chwili juz są nowe normy i na takich solariach trzeba sie opalac 0,3 mWcm nie dosyć ze obniżono współczynnik to wyeliminowano rtęć z lamp wiec sa bardziej bezpieczne i ekologiczne TO JAK Z LEKARSTWEM JEŚLI ZAŻYJEMY 1 POMOŻE A JAK 100 ZABIJE.

      www

więcej


więcej