Archiwum

rozmiar a temperatura

Wybierając rozmiar obrączki należy brać pod uwagę fakt, że pod wpływem zmian temperatur palce mogą się zwężać i rozszerzać. Należałoby przypomnieć o tym przyszłemu panu młodemu. Panie najczęściej wiedzą o tej zasadzie, ponieważ noszą pierścionki. Panowie natomiast mogą chcieć kupić luźną obrączkę, bo twierdzą, że jest wygodniejsza. Nie biorą pod uwagę, że podczas mrozów mogą ją zgubić wyjmując rękę z kieszeni płaszcza.


cenowe sztuczki

Ważna jest masa obrączki. Może wam się wydawać, że trafiliście na okazję, bo obrączki, które wybraliście są dużo tańsze niż u innych jubilerów. Prawdopodobnie jest to związane z tym, że mają mniejszą masę, czyli są albo puste w środku, albo bardzo cienkie. Wówczas obrączka Ceny obrączek są bardzo różne. Wahają się w przedziale od 300 zł do 4 000 zł za jedną. Oczywiście są droższe obrączki, ale to są ceny, z którymi spotkacie się u większości jubilerów.

Cena zależy od ciężaru obrączki, materiału, z którego została wykonana oraz tego, czy zawiera jakieś kamienie i jakie.
nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zbyt cienkie obrączki mogą być też niewygodne podczas codziennego użytkowania.


Na obrączkach można zrobić grawer. Jeśli jubiler, u którego zamawiacie obrączki nie oferuje takiej usługi, możecie pójść do grawera. Może to być imię małżonka, data ślubu albo cokolwiek innego. Jedynym ograniczeniem waszej pomysłowości jest to, że tekst musi się zmieścić na obrączce.
 
strony:

Paulina Kruszewska-Zelman

Dodaj komentarz

Dodany: Środa, 27 Lutego   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 3.9 (głosów: 7)

 RSS komentarzy

więcej


więcej