Archiwum

które złoto jest trwalsze - białe czy żółte?

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się obrączki z białego złota. Tak samo jak w przypadku złota żółtego, obrączki te mogą mieć różne odcienie. Można spotkać całkowicie białe albo o delikatnej, żółtawej poświacie. Właściwości fizyczne i chemiczne białego złota nie różnią się od żółtego, więc nie musicie się obawiać, że takie obrączki będą mniej trwałe.


nie każdej obrączki rozmiar można zmienić

Możecie wybrać obrączki z dwóch, trzech a nawet czterech kolorów złota. Różne odcienie kruszcu uzyskuje się poprzez dodanie w odpowiednich proporcjach innych metali, takich jak srebro czy miedź. Wadą tych obrączek jest to, że trudno skorygować ich rozmiar. zawsze pytaj się jaka jest możliwość powiększenia albo zmniejszenia obrączki, bo rozmiar palca może się zmienićMożna je powiększyć jedynie poprzez rozciąganie, podczas którego wewnątrz obrączki powstają ogromne naprężenia, które mogą być przyczyną pęknięcia albo deformacji obrączki.


przymierzanie

Jeśli jakiś model wam się spodoba, powinniście od razu sprawdzić, jak wygląda na waszych palcach. Może się okazać, że jedno z was nie czuje się najlepiej w takiej obrączce.
strony:

Paulina Kruszewska-Zelman

Dodaj komentarz

Dodany: Środa, 27 Lutego   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 3.9 (głosów: 7)

 RSS komentarzy

więcej


więcej