Archiwum

Taka jestem

Młode kobiety stwierdzają, że sport ma duży wpływ na ich sukces życiowy.Uprawianie sportu poprawia samoocenę, postrzeganie sukcesu, dumę i popęd seksualny. To tylko kilka spostrzeżeń z niezależnych badań konsumenckich przeprowadzonych przez TNS na zlecenie firmy Nike z udziałem przeszło 10 000 młodych kobiet z dziewięciu europejskich krajów.


aerobik, fitnes i pływanie
to

najbardziej popularne sporty
wśród europejek
Wizerunek własny uczestniczek badania - młodych kobiet w wieku od 16 do 30 lat, które uprawiają sport - jest bardziej pozytywny w porównaniu z kobietami, które sportu nie uprawiają. Jednocześnie kobiety w niektórych krajach zdają się obawiać rozwinięcia nadmiernej muskulatury czy zwiększonego pocenia się wskutek regularnego udziału w zajęciach sportowych.


Sport uprawia mniej więcej połowa europejskich kobiet w przedziale wiekowym od 16 do 30 lat. Spośród dziewięciu krajów objętych badaniami najbardziej usportowione wydają się być młode Niemki (67%), podczas gdy w Turcji sportem zajmuje się jedynie 41% młodych kobiet.


Do najczęściej uprawianych dyscyplin należą aerobik (38%), fitness (35%) i pływanie (31%). "Młodym kobietom uprawiającym sport najbardziej podobają się uzyskiwane rezultaty fizyczne i późniejsze poczucie dumy. Ich ulubionym efektem jest uczucie zwiększonej energii, a głównym powodem uprawiania sportu - ogólna poprawa własnego zdrowia", mówi Piotr Sośnierz, Dyrektor ds. Marketingu w Nike Poland.
strony:

Marta Tuszyńska

Dodaj komentarz

Dodany: Wtorek, 26 Lutego   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 4.5 (głosów: 2)

 RSS komentarzy

więcej


więcej