Archiwum

Najczęściej ubezpieczenia nieruchomości składają się z ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej (OC). To pierwsze ubezpiecza mieszkanie od zalania lub spalenia, ale też od włamania i dewastacji. Można w jego zakresie ubezpieczyć zarówno mienie ruchome czyli wyposażenie jak i mury tzn. ściany, stropy, belki, instalacje, okna i drzwi zewnętrzne. Ubezpieczenie OC przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy sami spowodujemy szkodę, przykładowo zalewając sąsiada podczas naszej nieobecności.

Dodatkową opcją jest ochrona prawna nieruchomości w zakresie życia prywatnego. W przypadku sporu prawnego z najemcą, sąsiadem lub urzędem, firma ubezpieczeniowa opłaci koszty adwokackie i sądowe oraz poleci sprawdzonych prawników.

beztroskie wakacje

Ubezpieczenie dobytku na wypadek kradzieży z włamaniem i rabunku pozwala spokojnie odpocząć podczas urlopu. Oczywiście nie powinno się zapominać o ostrożności i zawsze pamiętać o zamykaniu okien i drzwi. Kiedy zaś wyjeżdżamy na dłużej poprośmy kogoś zaufanego, żeby przychodził do naszego mieszkania i zapalał wieczorem światło oraz zabierał ulotki sprzed drzwi i listy ze skrzynki. Wtedy złodziej nie będzie miał pewności, że wyjechaliśmy. A my będziemy mogli spokojniej cieszyć się słońcem i wolnym czasem.
strony:

Anna Gronie

Dodaj komentarz

Dodany: Sobota, 30 Czerwca   wykop ten link!


Oceń artykuł

Oceń teraz: 0.0

 RSS komentarzy

więcej


więcej